karuzela

Gdzie bawią się nie tylko dzieci?

Każdy dorosły zachowuje przecież coś z małego dziecka. Co więcej, tak samo chętnie chcemy korzystać z możliwości rozrywki, lubimy się śmiać i dokazywać. I chociaż forma tej zabawy nieco się zmieniła, to istnieje szereg możliwości, dzięki którym zabawę dzieci można połączyć z czasem wolnym spędzanym przez osoby dorosłe. Okazuje się zresztą, że wspólna zabawa rodziców z pociechami to świetna okazja do budowania odpowiednich relacji. Zapewniamy wtedy najmłodszym nie tylko odpowiedni sposób na nudę, ale wpływamy też na ich właściwy rozwój czy funkcjonowanie w społeczeństwie. Dla nas samych czas wolny od pracy może być doskonałym relaksem.

Piękna słoneczna pogoda i koniec tygodnia często sprawiają że rodzice zastanawiają się jak wyjechać i gdzie z dzieckiem na weekend. Dzisiaj podpowiadamy więc, gdzie udać się z dziećmi, by również móc oddać się świetnej zabawie. Okazuje się, że na terenie całej Polski jest sporo miejsc dedykowanych całym rodzinom, w których każdy znajdzie atrakcje dla siebie. Oto niektóre z nich.

Wesołe Miasteczko w Chorzowie

To podobno najstarszy park rozrywki w naszym kraju. Nie oznacza to jednak, że znajdujące się na nim atrakcje są mało ciekawe. Znajdziemy tutaj liczne karuzele, diabelski młyn, rollercoaster, dom strachów czy centrum dmuchanych zamków dla najmłodszych. To propozycja na spędzenie szalonego popołudnia w gronie najbliższych.

Park Miniatur w Inwałdzie

Ci, dla których podróże po świecie pozostają na razie tylko w strefie marzeń, mogą skorzystać z obejrzenia najbardziej symbolicznych budowli w miniaturze. Takie dostępne są w Inwałdzie, gdzie funkcjonuje Park Miniatur. To ciekawa lekcja geografii i architektury, można podziwiać Chiński Mur, Akropol czy Zamek w Malborku.

Farma Iluzji

Położona pomiędzy Warszawą a Lublinem Farma Iluzji przeniesie zaś wszystkich do magicznego świata. Jeden dzień to zbyt mało, by móc skorzystać z ogromu dostępnych tu atrakcji. Lewitujące piłeczki, labirynt luster, krzywy domek, pokój Amesa czy studnia bez dna to tylko niektóre z propozycji. Cała rodzina może wybrać się na spływ tratwą albo wylegiwać się na pirackiej plaży. Na głodnych czekają punkty gastronomiczne, w których oprócz obiadu można zamawiać też lody i gofry. Najmłodsi skorzystają z kompleksu dmuchanych zamków, trampolin i placów zabaw, starsi mogą wybrać się na ogromną karuzelę i do komnaty Faraona. Miłą atrakcją będzie też podglądanie zwierząt w mini zoo, przejście edukacyjną ścieżką czy rozpalenie ogniska w miejscu biwakowym.

Aquapark w Redzie

Będąc nad polskim morzem, warto wybrać się całą rodziną do parku wodnego w Redzie. To nowo otwarty kompleks, prawdziwa wodna kraina wrażeń. To zresztą jedyne miejsce w naszym kraju, gdzie można pływać nieopodal prawdziwych rekinów. W Aquaparku moc uciech czeka na dzieci i dorosłych. Dostępna jest tutaj rodzinna zjeżdżalnia pontonowa, sztuczna rzeka, wodna ścieżka, którą wpływa się w głąb wulkanu czy zjeżdżalnia, na której można podziwiać wspomniane już rekiny. Dorosłych ucieszy też strefa relaksacyjna – między innymi jacuzzi na 24 osoby, kompleks saun oraz kącik gastronomiczny. Dodajmy, że jeszcze w tym roku otwarta zostanie też przestrzeń noclegowa, gdzie będzie można spędzić noc w namiocie rozbitym na złocistym piasku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *