alpinistyczne mycie okien

Grunt, żeby nie zlecieć czyli parę słów o myciu alpinistycznym

Alpinistyczne mycie okien jest bardzo niebezpiecznym zajęciem. Tylko chwila nieuwagi może doprowadzić do śmierci. Do takich obowiązków jest powołana ekipa, która zajmuje się myciem okien na wysokich budynkach używając specjalistycznego sprzętu. Zespół składa się z ludzi, którzy mają doświadczenie oraz specjalistyczne uprawnienia do pracy na wysokościach.

Alpinistyczne mycie okien w Warszawie

Z usług takich specjalistów korzystają przeważnie administratorzy wielkich oraz wysokich biurowców. Takie budowle znajdują się tylko w wielkich miastach. Największy popyt na usługi mycia okien na wysokościach jest w Warszawie, ponieważ tam jest najwięcej biurowców i drapaczy chmur. Dlatego w stolicy jest najwięcej podmiotów, które trudnią się taką działalnością gospodarczą. Aby być pracownikiem takiej firmy, nie wystarczy nie bać się wysokości. Trzeba mieć pasję, ukończyć kurs oraz świetną kondycję fizyczną, ponieważ umycie 200 m kw. to jest bardzo ciężkie wyzwanie. Kurs trwa 11 dni i kosztuje ok 1500 zł. Oprócz praktyki, uczestnicy zapoznają się z zasadami BHP oraz z obsługą sprzętu do codziennej pracy na wysokościach.

Inne usługi na wysokościach

Alpinistyczne mycie okien jest jedną z bardzo wielu ofert jaką mają to zaproponowania certyfikowani fachowcy do pracy na wysokościach. Oprócz mycia okien, specjalistyczne firmy w swojej ofercie maja takie usługi jak malowanie na wysokościach, malowanie dachów, elewacji budynków oraz malowanie masztów i innych konstrukcji metalowych. Oprócz tego firmy oferują usługi ogólnobudowlane: szklenie na wysokości, prace dekarskie, montaż okien, remonty balkonów oraz kominów. Ale również usuwają zagrożenia związane z odpadaniem tynków, eliminują sople oraz usuwają śnieg na dachach. Wykonują prace związane z montażem reklam wielkoformatowych na wysokości. Wykonują też dodatkowe zlecenia na wysokościach takie jak wyklejanie reklam na oknach, usuwanie oraz wycinka drzew i gałęzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *