izolacja pozioma ścian

Jak wykonać drenaż fundamentów? Z czego skorzystać?

Wysoki poziom wody gruntowej może stanowić poważny problem dla kondycji budynków. Zwiększa się bowiem wtedy negatywny wpływ wilgoci, która może doprowadzić do uszkodzenia elementów konstrukcyjnych. Narażone są zwłaszcza fundamenty. Trzeba je w odpowiedni sposób chronić – w przeciwnym razie dojść może do znaczących strat, a ich wyeliminowanie pochłonie spore środki.

Właśnie z tego powodu wykonywany jest tak zwany drenaż fundamentów, który chroni przed pojawieniem się wilgoci w pomieszczeniach. Dzięki niemu ryzyko wspomnianych strat znacząco spada. Oczywiście pod warunkiem, że wybrane zostaną odpowiednie metody i produkty, dopasowane do panujących warunków i specyfiki terenu. Skuteczne systemy ochronne najczęściej opierają się na wysokiej jakości matach drenażowych. W ich doborze pomóc mogą specjaliści, którzy najpierw przeprowadzą kompleksową analizę, a następnie wskażą na optymalne rozwiązania, gwarantujące uzyskanie pożądanych parametrów.

Do produktów ochronnych należy również izolacja pozioma ścian. Zapewnia ona wysoką odporność nie tylko na wilgoć, ale też procesy gnilne. Jeśli zostanie wykonana właściwie, znacząco wydłuży żywotność murów. Podobnie jak w przypadku mat drenażowych, także w tym przypadku nie należy dokonywać wyboru bez dokładnej analizy oferty i bez właściwej wiedzy na temat dostępnych produktów. Decyzję najlepiej podjąć po konsultacji z osobami, które się na tym znają. W ten sposób zyskamy gwarancję bezpieczeństwa i jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *