operacja plastyczna nosa warszawa

Podpowiadamy jak wybrać najlepszą klinikę medycyny estetycznej w Warszawie!

Jeśli zastanawiasz się nad zabiegiem chirurgii plastycznej, takim jak powiększanie piersi, liposukcja czy plastyka brzucha, najważniejszą decyzją, jaką podejmiesz, jest wybór chirurga plastycznego. Chirurgia ogólna Warszawa mieści w sobie wiele dyscyplin i specjalistów z nimi związanych, a Ty musisz wiedzieć, jak się w tym odnaleźć, aby podjąć możliwie najlepszą decyzję. W rejonie Warszawy jest wielu chirurgów plastycznych, więc jak ocenić, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni?

Na co zwrócić uwagę wybierając klinikę medycyny estetycznej w Warszawie?

Przede wszystkim pamiętaj, że bez względu na to, czy interesuje Cię chirurgia szczękowa Warszawa, czy inna subdyscyplina – pamiętaj, że chirurdzy plastyczni to lekarze przeszkoleni specjalnie do wykonywania tych konkretnych zabiegów. Chirurdzy plastyczni przechodzą co najmniej pięcioletnie szkolenie w zakresie chirurgii po uzyskaniu dyplomu medycznego, wybierają potem specjalizację. Muszą również zdać wyczerpujący egzamin.

 

Po zdaniu tego egzaminu mają uprawnienia do wykonywania chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i kosmetycznej, bądź innej w zależności od obranej specjalizacji. Dlatego zawsze upewnij się, że klinika do której się wybierasz zatrudnia wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów w swoim fachu.

Jak po pierwszych konsultacjach rozpoznać czy to klinika dla Ciebie?

Po zawężeniu potencjalnych chirurgów kosmetycznych w Warszawie, będzie trzeba umówić się na konsultację z kliniką (klinikami). Oczywiście, jeśli interesuje Cię ginekologia estetyczna Warszawa – idź w tę stronę, jeśli chirurgia onkologiczna piersi obierz inny kierunek. Tak czy inaczej – konsultacja jest kluczowym krokiem w podjęciu świadomej decyzji.

Zazwyczaj konsultacja rozpoczyna się dogłębną dyskusją z konsultantem ds. zabiegów kosmetycznych. Konsultant powinien przede wszystkim troszczyć się o Twoje potrzeby i pytać:

 

  • dlaczego rozważasz operację plastyczną,
  • jakie są spodziewane przez Ciebie wyniki,
  • jak dobrze znasz tę procedurę.

Konsultant powinien być empatyczny. W tym celu dobrze jest, jeśli konsultant miał doświadczenie w chirurgii plastycznej, aby mógł zaoferować wgląd z pierwszej ręki i znał odpowiedzi na Twoje pytania. Po spotkaniu z konsultantem i uznaniu za dobrego kandydata do pożądanego zabiegu, należy poprosić o spotkanie z chirurgiem, który będzie przeprowadzał operację.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *