Sukienka na wesele długa czy krótka

Miesiące letnie to czas kiedy młode pary najczęściej decydują się na zorganizowanie wesela. Ten dzień zazwyczaj wiąże się z długimi przygotowaniami, wszystko po to aby było tak jak wymarzyli sobie młodzi. Dylemat mają również goście weselni, a szczególnie panie ponieważ sukienka na wesele to nie lada wyzwanie. Pomimo tego, że sklepy i butiki są przepełnione różnymi sukienkami często tez takimi typowo weselnymi, to wybór tej jednej jedynej jest naprawdę trudny.

Sukienka dla świadkowej

Jeżeli idziemy na wesele jako goście nie musimy w zasadzie kierować się niczym przy wyborze sukienki na wesele. Kierujmy się przede wszystkim wygodą i naszym preferencjami oraz tym w czym czujemy się najlepiej. Większy problem z wyborem takiej kreacji może mieć świadkowa czy też druhny. Sukienka na ślub dla świadkowej powinna być w jakimś stopniu spójna z całą uroczystością. Kolorystycznie bądź tez tematycznie jeżeli wesele jest organizowane w takim klimacie, podobnie jeżeli chodzi o druhny, w ich przypadku suknie na wesele powinny być takie same bądź podobne.

Sukienka długa czy krótka

Każda kobieta ma swój styl oraz typ sukienki w której czuje się najlepiej. Są też panie które na co dzień  nie noszą sukienek wcale dlatego na przyjęcia weselne również zakładają garnitur bądź kombinezony damskie. Takie stylizacje są również mile widziane na przyjęciach weselnych. Inna grupa kobiet to ta dla których wesele to jeden z nielicznych momentów kiedy mogą założyć sukienkę i chcą aby była ona jak najbardziej strojna i wyjątkowa. Najczęściej decydujemy się na modne sukienki na wesele jednak przy ich wyborze zastanawiamy się przede wszystkim nad tym czy sukienka ma być długa czy też krótka. Tutaj też nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy powinien założyć to w czym czuje się najlepiej. Jednak w ostatnich latach na weselach dominują sukienki długie. Są one zdecydowanie bardziej eleganckie i wygodne. Decydują się na nie świadkowe, druhny, mamy weselne ale również pozostałe panie. Sukienka długa może być z trenem lub na kole wówczas może być ona nie wygodna i trudno będzie w niej przetrwać do rana. Długie dopasowane sukienki również nie należą do najwygodniejszych, jednak podkreślają kształty i wysmuklają sylwetkę. W przypadku krótkich sukienek bardzo popularna jest klasyczna prosta sukienka mini bądź też elegancka sukienka midi, która jest bardzo wytworna i często spotykana na weselach.  Długość sukienki powinna być dopasowana do sylwetki, ale również wzrostu kobiety. Wysokie kobiety powinny zrezygnować z krótkich sukienek mini i postawić raczej na sukienki midi bądź sukienki maxi. Natomiast panie o niskim wzroście mogą postawić na mini, sukienki midi mogą niestety jeszcze bardziej skrócić sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *