scrum master certyfikat

Szkolenia SCRUM – dla kogo?

Nie da się ukryć, że metodyka SCRUM może okazać się niezwykle korzystna dla zespołów projektowych pracujących nad oprogramowaniem. Dzięki niej zarządzanie produktem staje się znacznie sprawniejsze, do tego dochodzi lepsza komunikacja i podejmowanie konkretnych decyzji.

Z tego właśnie powodu niezwykle często na rynku pracy poszukiwani są specjaliści SCRUM. Firmom zależy na zwłaszcza na osobach doświadczonych, mających za sobą konkretne szkolenia, na przykład typu SCRUM Master. Certyfikat wystawiany po tego typu kursach stanowi potwierdzenie zdobytych umiejętności, jest również sygnałem dla pracodawcy, że ma do czynienia z prawdziwym specjalistą.

Na szkoleniach, w zależności od ich typu i poziomu zaawansowania, omawiane są zagadnienia związane z metodyką SCRUM. Do tego dochodzą zajęcia praktyczne, z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi, których znajomość jest bardzo ważna w ramach codziennej pracy nad projektem.

Kto więc powinien zdecydować się na tego typu kursy? Oczywiście osoby planujące karierę w tej dziedzinie. Będą więc między innymi zajęcia SCRUM Product Owner, dla wspomnianych wcześniej SCRUM Masterów, a także Agile Coachów czy też Project Managerów. Bez względu na rodzaj szkolenia, a także jego zakres, zawsze warto decydować się na uznane, cenione szkoły, które dają gwarancję wysokiego poziomu nauczania. Rzecz jasna powinny być to kursy certyfikowane, tak aby ich ukończenie wiązało się z realnymi korzyściami – zarówno dla firmy, jak i dla pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *