rezonans magnetyczny warszawa

Co warto wiedzieć o właściwościach rezonansu z kontrastem?

Profesjonalna diagnostyka zdrowotna to niezwykle ważne zagadnienie dla pacjentów znajdujących się w trudnej sytuacji, bez możliwości łatwego określenia źródła bólu bezpośrednio po wizycie u lekarza. Rezonans z kontrastem charakteryzuje się wieloma interesującymi właściwościami i tak naprawdę minimalną listą skutków ubocznych oraz przeciwwskazań dotyczących głównie posiadania rozrusznika serca oraz pompy insulinowej. Co warto wiedzieć o najważniejszych właściwościach rezonansu w Warszawie i czy to badanie refinansowane w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Poniżej kilka wskazówek.

Najważniejsze zalety rezonansu magnetycznego w Warszawie

Jedna z najważniejszych zalet rezonansu magnetycznego prostaty to brak bólu przez cały czas trwania diagnostyki. Obrazowanie, diagnostyka w tym przypadku nie wiąże się z negatywnym wpływem promieniowania X. Z tego powodu rezonans to technika preferowania w przypadku analizy chorób u dzieci lub u seniorów znajdujących się w trudnej sytuacji zdrowotnej. Rezonans podaje niezwykle precyzyjnie informacje o układzie naczyń krwionośnych i przepływie krwi. Przy metodzie nie trzeba stosować cewników ani innych pomocy. Pacjent wchodzi do gabinetu całkowicie komfortowo, ale musi utrzymać bezruch przez pewien czas. Wystarczy słuchać lekarza, żeby cała procedura przebiegła bezproblemowo. Kolejna zaleta to przydatność w monitorowaniu większości chorób na poziomie właściwie całego organizmu. Możesz się umówić na rezonans głowy, mózgu, kręgosłupa, jamy brzusznej, prostaty, a to zaledwie początek. Nawet podanie kontrastu nie szkodzi pacjentowi, a gwarantuje bardziej szczegółową informację płynącą z ciała.

Czy to badanie refinansowane przez NFZ?

Rezonans w Warszawie występuje w refundacji na Narodowy Fundusz Zdrowia. Możesz też wykonać badanie prywatnie po konsultacjach z lekarzem prowadzącym. Na rezonans każdej części ciała umówisz się bez problemu w dość krótkich odstępach. Diagnostyka pod tym względem nie posiada dużych ograniczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *