Czym wyczyścić kostkę brukową? Domowe sposoby

Masz ułożoną piękną kostkę brukową przed domem? Na pewno wiesz, że po jakimś czasie podjazd nie będzie już wyglądać tak samo, jak kilka dni po jego ułożeniu. Kostka brukowa jest mocno narażona na oddziaływanie czynników zewnętrznych, a nawet płynów wyciekających z samochodów. Dowiedz się, jak i czym czyścić kostkę brukową!

Środki do czyszczenia kostki brukowej – czy można je zastąpić domowymi sposobami?

Kostka brukowa to materiał, który bardzo często jest wykorzystywany na podjazdach wokół domów, blokowisk i nie tylko. Jej funkcja jest nie tylko użytkowa, ale i ozdobna. Obecnie producenci kostki brukowej wykonują jej najróżniejsze kombinacje i wzory, by zadowolić nawet najbardziej wymagających konsumentów. Pamiętaj jednak, że ten materiał z czasem ulega znacznym zabrudzeniom, które od czasu do czasu należy skuteczne wyczyścić. Chcesz wiedzieć, czy domowe sposoby czyszczenia kostki brukowej są skuteczne? Niektóre z tak, ale najtrudniejsze zabrudzenia np. z oleju silnikowego najlepiej usuwają tylko dobre środki do czyszczenia kostki brukowej.

Jednym z domowych sposobów na usunięcie prostych zabrudzeń na powierzchni kostki chodnikowej jest ocet spirytusowy. Wystarczy, że rozcieńczysz ocet z wodą, a następnie spryskasz kostkę. W ten sposób pozbędziesz się chwastów i porostów pomiędzy łączeniami kostek, a także unikniesz powstawania przebarwień na jej powierzchni. Co ciekawe, ocet skutecznie usuwa nawet zabrudzenia z benzyny i oleju silnikowego.

Czyszczenie kostki brukowej – czy tylko chemia czyszcząca jest przydatna?

Środki do czyszczenia kostki brukowej użytkowane regularnie pozwalają na zachowanie pięknego wyglądu chodnika przez cały rok. Możesz je zastąpić nie tylko roztworem octu spirytusowego, ale także urządzeniem myjącym w postaci myjki ciśnieniowej. Czysta woda pod ciśnieniem skutecznie usuwa zabrudzenia, przebarwienia oraz widoczne chwasty pomiędzy szczelinami kostki brukowej. Ocet i myjka ciśnieniowa to dwa najpopularniejsze domowe sposoby mycia chodnika przed domem i nie tylko. Kiedy domowe sposoby zawodzą, sięgnij po środki do czyszczenia kostki brukowej i przekonaj się, że jej pielęgnacja nie jest tak trudna, jak Ci się wydaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *