druk uv

Metody znakowania produktów reklamowych

Produkty z nadrukiem takim jak logo czy nazwa firmy stają się coraz bardziej popularne i korzysta z nich coraz i węcej firm, zarówno tych mniejszych jak i dużych. Każdy produkt reklamowy jest oznakowany odpowiednim logo bądź nazwa firmy. Jednak nie wszyscy wiedza jaki są metody oraz sposoby znakowania produktów, zanim ten stanie się właściwym gadżetem reklamowych. Sposobów jest wiele i bardzo często nawet osoby zajmujące się na co dzień znakowaniem produktów, nie zawsze wiedzą który sposób w danym wypadku będzie najbardziej odpowiedni. O tym na którą z dostępnych metod się zdecydujemy decyduje wiele czynników takich jak produkt który ma zostać oznakowany, ale również cena, wielkość projektu oraz efekt jaki chcemy uzyskać.

Pierwszą metoda którą dokonywane jest znakowanie produktów jest sitodruk, jest to metoda bardzo trwała i daje na rdzo pięknie i wyraźne efekty. Po naniesieniu odpowiedniego znaku na dany produkt ten prezentuje się bardzo elegancko i efektownie. Przy tej metodzie używane jest sito które posiada otwory które pozwalają na bardzo precyzyjne i dokładne przepuszczanie farby. Metoda ta wymaga dużej precyzji ponieważ dobieranie poszczególnych kolorów musi przebiegać w taki sposób aby kolory tworzyły wyraźny obraz i nie rozmazywały się między sobą.  Najczęściej ta metoda nadruku stosowana jest na powierzchniach równych i gładkich.

Inna metoda która wykonywane jest znakowanie gadżetów reklamowych jest sublimacja. Polega ona na tym, że tusz sublimacyjny wnika w strukturę materiału na który nanosimy nadruk. Jest to metoda z pomocą która możemy odwzorowywać wszystkie wzory drukować zdjęcia oraz plakaty. Metoda ta wykonywana jest tylko na poliestrze bądź innym materiale zawierającym poliester pod warunkiem, że jest on warstwą zewnętrzna danego materiału na którym chcemy wykonać nadruk. Metoda ta jest trwała, a przy tym również tania i możliwa do wykonania w niewielkich nakładach.

Kolejna metoda to druk cyfrowy uv, metoda ta działa podobnie jak drukarka na dany materiale zostaje nadrukowany z pamięci komputera druk uv (sprawdź tutaj: https://wxmedia.pl/oferta/druk-uv/). W tym przypadku druk w ciekłej postaci zostaje utwardzony na materiale za pomocą promieni światła uv. Metoda ta jest bardzo tania i nie wymaga od nas innych narzędzi jak tylko odpowiedniej drukarki oraz papieru. Ogromnym plusem tj metody jest również idealne odzwierciedlenie danego wzoru oraz koloru ze wszystkimi możliwymi przejściami, cieniami oraz wyostrzaniem. Dodatkowo nadruk zostaje wykonany na białym poddruku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *