Niejednokrotnie zastanawiasz się co zrobić z przewlekłymi dolegliwościami, które doskwierają Ci pomimo wizyt u lekarza rodzinnego? To czas, w którym należy pomyśleć co można zrobić więcej, aby znaleźć przyczynę i możliwość rozwiązania problemów zdrowotnych. Są to kluczowe zadania, które pomogą w skutecznym leczeniu i odczuciu ulgi, co stanowi podstawę dobrego samopoczucia i poprawy jakości życia. Aby to osiągnąć należy przede wszystkim odpowiednio zdiagnozować problem z pomocą dobrego specjalisty.
Specjalista ten powinien odznaczać się wszechstronnym podejściem do zdrowia. Najczęściej możemy spotkać się z tym u internistów. Wynika to z tego, że nie są oni powiązani cały czas tylko z jedną specjalizacją, ale z wieloma i to od samego początku swej praktyki.
Interna – królowa nauk medycznych
Interna to jedna z najstarszych specjalizacji lekarskich, która swym zakresem obejmuje diagnostykę i leczenie chorób wewnętrznych. Natomiast choroby wewnętrzne tak naprawdę mogą dotyczyć wszystkich układów organizmu człowieka, np. pokarmowego, oddechowego, sercowo-naczyniowego, mięśniowego czy też kostno-stawowego. Dlatego też interniści muszą posiadać całościową wiedzę na temat organizmu człowieka. W związku z tym są otwarci na różne możliwości pod kątem diagnostycznym i mają zdolność do najszybszego zdiagnozowania pacjenta.
Do lekarza internisty warto wybrać się w przypadku, gdy masz problemy takie jak:
- objawy infekcji górnych dróg oddechowych (kaszel, gorączka, ból głowy);
- objawy infekcji układu pokarmowego (ból brzucha, biegunki, wymioty);
- utrzymanie odpowiedniej masy ciała lub nagła zmiana masy ciała;
- permanentni utrzymujące się bóle głowy, migreny, biegunki, bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, wymioty;
- duszności, kołatanie serca;
- obniżenie nastroju, bezsenność;
- obecność krwi w moczu lub w kale;
a także gdy już masz zdiagnozowane choroby, w celu holistycznego podejścia do wielochorobowości. Dotyczy to przeróżnych chorób m.in.: cukrzyca, insulinooporność, zaburzenia metaboliczne, choroby autoimmunizacyjne, nawracające infekcje, choroby gastroenterologiczne, alergie, nietolerancje pokarmowe, choroby skórne czy też choroby nowotworowe.
Niespecyficzne, uciążliwe objawy? Ratunek w Internecie?
Pamiętaj Internet nie jest dobrym miejscem na diagnozowanie chorób. Od tego są lekarze, dlatego nie warto strzępić swoich nerwów i od razu należy skontaktować się z lekarzem. Zamiast szukania informacji o chorobach na własną rękę, Internet można wykorzystać do konsultacji online z lekarzem.
Lekarz internista prywatnie Poznań
Ze względu na ograniczenia epidemiologiczne, mniejszy dostęp specjalistów na Narodowy Fundusz Zdrowia i tym samy wydłużony czas oczekiwania na wizytę u lekarza, część pacjentów decyduje się na prywatne wizyty lekarskie. Internista w Poznaniu jest często poszukiwanym specjalistą, dlatego też należy rozważyć pomoc w prywatnych placówkach. Warto również wziąć pod uwagę możliwość konsultacji online lub telefonicznej. W Instytutcie Mikroekologii przyjmują różni specjaliści w tym także lekarz internista (Poznań, ul. Sielska 6- Internista Jeżyce, Internista Grunwald). Wizyty możliwe są zarówno na miejscu jak i telefonicznie, dlatego też w Instytucie mogą uzyskać pomoc pacjenci również spoza Poznania.