Damskie obuwie, szczególnie skórzane, ale też wykonane z innych materiałów wymaga precyzyjnej pielęgnacji i to właściwie dopasowanymi preparatami. W jaki sposób podejść do problemu i co zrobić, żeby przedłużyć żywotność butów?
Jakie techniki warto wykorzystać przy pielęgnacji obuwia damskiego?
Nawet, jeżeli kobieta nie zamierza chodzić w jednej parze cały czas i tak warto pielęgnować obuwie i to w profesjonalnym stopniu, ponieważ uzyska większą cenę przy sprzedaży. W niektórych garderobach znajduje się obuwie praktycznie w stanie fabrycznym, więc zamiana lub sprzedaż niektórych par to naprawdę ciekawe zajęcie po godzinach. Największe problemy z obuwiem wiążą się z przemoczeniem. Rozwiązanie to kozaczki jesienne ze wzmocnioną, najlepiej doskonale obszytą podeszwą i impregnacja, czyli nałożenie warstwy ochronnej po pojawieniu się zmiennych warunków atmosferycznych. Impregnacja to tylko impregnacja i nie zabezpiecza skóry całkowicie, więc trzeba to rozróżniać. Najczęściej damskie botki zimowe wymagają tylko sezonowego zabezpieczenia, ale kilka razy pod rząd. Później utrzymują warstwę ochronną przed dłuższy czas, nawet nienoszone. Zabezpieczone środkami pielęgnacyjnymi obuwie najlepiej prawidłowo, nieco dłużej rozchodzić. Wtedy przystosuje się do stopy i nie zmieni w dziwny sposób wyglądu. Ciekawe rozwiązanie to preparaty na bazie wosku, które wciera się mocno w obuwie. Takie natłuszczanie udoskonala wartość wizualną wszystkich par. Kozaki przed kolano z natłuszczeniem wyglądają o niebo lepiej od standardowych i niezabezpieczonych.
Dlaczego warto przyzwyczaić się do regularnej ochrony obuwia?
Kobiety powinny postawić na wiele par obuwia dopasowanych do różnych sezonów i stylizacji. Dzięki temu przedłuża się trwałość wszystkich par. Równomierne zużycie to absolutna podstawa, ale nie można zapominać też o wartościowych i wydajnych preparatach ochronnych i wskazanych w artykule technikach pielęgnacyjnych. To naprawdę przyjemne zajęcie i dające wiele satysfakcji po wyjściu w eleganckich, estetycznych butach.