zabawki ekologiczne

Zabawki ekologiczne

Chociaż obecnie sklepy z zabawkami pełne są elektronicznych, kolorowych gadżetów najnowszej generacji to nadal niezwykle modne są zabawki tradycyjne, wykonane z drewna. Wielbią je nie tylko wszyscy, którzy prowadzą ekologiczny styl życia, ale również ci, którzy nie tolerują kiczu a takie są niestety w większości przedmioty do zabawy, jakie docierają do nas najczęściej z Chin.

Okazuje się, że zabawki ekologiczne, czyli te wykonane z drewna nadal są uwielbiane przez dzieci. Te elektroniczne zajmują ich uwagę tylko na chwilę natomiast zabawki drewniane służą przez wiele lat. Ich zaletą jest wielorakie zastosowania. Wszystko dzięki temu, że prostota wykonania i uniwersalność pobudzają wyobraźnię najmłodszych. Tym samym dzieci jednego dnia mogą budować z klocków długi pociąg, by już za chwilę stworzyć ogromny pałac – możliwości jest bez liku.

Zabawki sensoryczne dla dzieci

Cieszy również to, że zabawki tego rodzaju są w pełni bezpieczne. Te dostępne w sklepie Raczkujemy wykonane są nie tylko z najlepszej jakości drewna, ale nie używa się do ich stworzenia czy ozdabiania żadnych toksycznych materiałów. W większości jest to drewno naturalne a jeśli używane są farby, te są w pełni bezpieczne dla zdrowia maluchów. Wszystkie zabawki posiadają też odpowiednie certyfikaty a ich niewątpliwą zaletą jest fakt, iż nie posiadają żadnym małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć ani ostrych, którymi mogłoby się skaleczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *